لولا چیست

لولا چیست

لولا در ابتدا از کشورهای اروپایی وارد ایران شد و در آن زمان لولا به عنوان یک کالای منحصر به فرد در بازار یراق به فروش می رسید ولی با گذشت زمان و آشنا شدن همه تولید کنندگان صنعت چوب به روش کار و نحوه نصب لولا گازور تقاضای زیادی برای آن در بازار یراق ایجاد شد. در حال حاضر بخش بسیار زیادی از بازار لولا ایران در اختیار کشور چین قرار دارد.

وسیله مفصل‌داری برای اتصال دو قطعه است بطوری که یکی یا هر دو قطعه بتوانند تا چند درجه حول محور لولا دوران کنند. در قدیم به لولا، لولب هم گفته می‌شد.

در خصوص لولای وارداتی از کشور چین باید توجه داشته باشید که خوشبختانه اکثر وارد کنندگان اقدام به واردات این محصول با کیفیت خوب مینمایند و سعی در ایجاد و حفظ برندینگ برای محصولات و یراق الات وارداتی خود هستن که این امر موجب پیشرفت کیفی در محصولات صنعت چوب و کابینت میشود..

هر چند استفاده از لولاها برای اتصال لنگر های در به چهارچوب یا پنجره خانه ها به چهارچوب و قاب رایج تر از موارد دیگر بوده است اما موارد استفاده از لولا بسیار متنوع بوده و محدود به موارد خاص نمی باشد. که در عصر حاضر از لولا ها برای اتصالات کابینت ها استفاده

می کنند که به آن لولا گازور گفته می شود.

لولا کابینت
لولا گازور در دو مدل لولا گازور معمولی یا ساده و لولا گازور آرام بند موجود می باشد.

لولا ساده که برخی به آن لولا گازور معمولی و یا لولا فنری میگویند یکی از اصلی ترین یراق الات است که اگر از کیفیت خوبی برخوردار نباشد هنگام باز و بسته کردن درب کابینت همواره احساس بدی به ما دست خواهد داد، داشتن خصوصیات اصلی همچون داشتن پیچ ریگلاژ بلند، ریگلاژ پذیری انتهای لولا، ضخامت بدنه و صلیب لولا، فنریت قوی، قدرت جذب کامل درب به بدنه به بالاتر رفتن کیفیت لولا گازور کمک می کند.

تفاوت اصلی لولا گازور ساده با لولا گازور آرام بند در نحوه ی بسته شدن درب می باشد

در لولا گازور آرام بند درب به وسیله مکانیزم پمپی که در لولا تعبیه شده به ارامی و بدون صدا بسته می شود اما در لولا گازور ساده درب به وسیله نیرو بسته می شود که هنگام بسته شدن درب صدا ایجاد می شود. اما هنگام باز کردن درب مکانیزم لولای ساده و آرام بند تفاوتی ندارند.

هر دو نوع لولا چه از نوع لولای ساده و چه از نوع لولای آرام بند به ۲ صورت ۲ پیچ و ۴ پیچ موجود هستند که مدل ۴ پیچ به دلیل اینکه محل اتکای بیشتری دارد مقاوم تر است.


مطالب بیشتر:

نوشته های مرتبط

کابینت چوبی

کابینت چوبی

کابینت چوبی رسیدیم به گران‌ترین کابینت آشپزخانه! کابینت نوع چوبی. کابینت از نوع چوبی تقریبا گران‌ترین…بیشتر بخوانید

کلمات کلیدی را وارد نمایید